İçişleri Bakanlığı'ndan sokağa çıkma kısıtlaması açıklaması!

İçişleri Bakanlığı, hafta sonlarına yönelik uyguladığımız sokağa çıkma kısıtlaması bugün saat 21:00 de başlayıp Pazartesi sabah 05.00’de sonlanacaktır açıklamasında bulundu.

İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada ayrıca, vatandaşlarımız sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan günlerde (Cumartesi-Pazar) ikametlerine en yakın market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçi, çiçekçi, fırın ya da ekmek satış bayiine yürüyerek gidip gelebileceklerdir ifadelerine yer verildi.

İçişleri Bakanlığı, sokağa çıkma kısıtlamasının uygunalacağı hafta sonu, market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçilerin 10.00-17.00 saatleri arasında açık olacağını, online sipariş alan firmaların da cuma, cumartesi ve pazar günleri 10.00-24.00 saatleri arasında siparişlerini teslim edebileceğini duyurdu.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, hafta sonlarına yönelik uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının altıncı uygulamasının bugün saat 21.00'de başlayıp, pazartesi günü sabah 05.00'de sonlanacağı belirtildi.

Daha önce çıkarılan genelgede sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan süre ve günlerde vatandaşların temel ihtiyaç malzemelerine ulaşmaları noktasında herhangi bir zorlukla karşı karşıya kalmamaları için gerekli tüm tedbirlerin alındığı belirtilen açıklamada, market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçiler ve çiçekçiler bugün saat 20.00’ye kadar, cumartesi ve pazar günleri ise 10.00-17.00 saatleri arasında açık olacaktır. Belirtilen süre içerisinde marketler, bakkallar, manavlar, kasaplar, kuruyemişçiler ve çiçekçiler telefonla ya da online olarak aldıkları siparişleri teslim edebileceklerdir denildi.

Lokanta restoran, pastane ve tatlıcı tarzı işyerleri ise bugün saat 20.00’ye kadar paket servis, gel al şeklinde, 20.00 - 24.00 saatleri arasında ise sadece paket servis şeklinde faaliyet gösterecek olup bu işyerleri cumartesi ve pazar günleri 10.00 - 24.00 saatleri arasında paket servis faaliyetlerine devam edebilecekler. 

GÜNDEM 8.01.2021 17:10:00 0