İçişleri Bakanlığı'na Personel Alımı Olacak!

İçişleri Bakanlığı 21'i merkez ve 1751'i taşra olmak üzere istihdam edilmek üzere 1772 sözleşmeli personel alımı yapacak. Yapılacak olan istihdam da son 4 yılın en yüksek sözleşmeli personel alımı yapılmış olacak.

Bakanlıkta  avukat, arşiv uzmanı, çözümleyici, programcı, büro personeli, şoför, bilgisayar mühendisi, harita mühendisi, makine mühendisi, elektrik-elektronik mühendisi, bilgisayar ve harita teknikeri, teknisyen, şehir plancısı ve çağrı karşılama personeli sözleşmeli olarak alım olacak. Bu istihdamlar ile İçişleri Bakanlığı'na son 4 yılın en yüksek sözleşmeli personel alımı yapılacak.

Bu personel alım kapsamında, bu yıl 112 Acil Çağrı Merkezlerinde  ilk defa çağrı karşılama personeli unvanında 1462 personel görev alacak. Bu kadro için başvuracakların 800'ünde çağrı merkezi hizmetleri bölümünden mezun olma şartı aranıyor.

Söz konusu personel alımına ilişkin ilana, İçişleri Bakanlığı ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Çalışma Genel Müdürlüğünün internet sitelerinden giriş sağlanacak.

GÜNDEM 8.01.2021 14:35:00 0