HAVA SICAKLIĞINDA HİSSEDİLİR DERECEDE AZALMA VE YER YER YOĞUN OLMAK ÜZERE KAR YAĞIŞI BEKLENİYOR!

Kırşehir ve Yozgat çevreleri başta olmak üzere Salı ve Çarşamba günleri bölge genelinde Kayseri, Kırşehir, Nevşehir, Sivas ve Yozgat'ta soğuk hava dalgasının etkili olması bekleniyor.

Yağışların;

Kuvvetli ve yer yer yoğun olmak üzere kar yağışı şeklinde olacak yağışların Perşembe günü öğle saatlerine kadar aralıklarla devam edeceği ve yerde 15 ila 30 cm kar yüksekliği bırakacağı tahmin ediliyor.

Hava Sıcaklığı;

Halen mevsim normallerinin 5 ila 8 derece üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının; Salı gününden itibaren bölgemizi etkisi altına alacak soğuk hava dalgasıyla birlikte hissedilir derecede azalarak (9 ila 15 derece) mevsim normalleri altına ineceği tahmin ediliyor.

Rüzgâr;

Pazartesi ve Salı günleri güneyli yönlerden orta kuvvette, yer yer kuvvetli (30-60 km/sa), Çarşamba günü kuzeyli yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına (50-90 km/sa) şeklinde esmesi beklenmektedir.

Uyarı;

Beklenen soğuk hava dalgası, yer yer yoğun olmak üzere kar yağışları ve zaman zaman fırtına şeklinde esmesi beklenen rüzgârlarla birlikte görülecek tipi şeklinde kar yağışlarının ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don olayı başta olmak üzere meydana getirebileceği olumsuzluklara karşı tedbirli olunması, Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün tahmin ve uyarılarının dikkatle takip edilmesi önem arz etmektedir.

GÜNDEM 15.02.2021 14:44:00 0