GRAND PRİX VELO ERCİYES BİSİKLET YARIŞI...

GRAND PRİX VELO ERCİYES BİSİKLET YARIŞININ İKİNCİ ETABI BAŞLADI...

3-4 Eylül tarihleri arasında birinci etabı yapılan Grand Prix Velo Erciyes Uluslararası Bisiklet yarışının ikinci etabına yine Develimiz ev sahipliği yaptı.

                İkinci etabın ilk turu olan Elite Kadınlar kategorisinde pedal çeviren kadın bisikletçiler 9.30’da Develi Cumhuriyet Meydanında start alarak 124,8 km sonra Develi Kaymakamlığı önünde bitişe ulaştılar. Elite Kadınlar kategorisinde Ukrayna Milli Takımından VoleryaKonenvo 2.  Rusya Milli Takımından LuliaGalimullina 3. ise yine Rusya Milli Takımından AnastasiaPecherskikholdu. Ayrıca Elite Bayanlar kategorisinin en genç sporcusu ise LuliaGalimullina seçildi. Dereceye girenlere çiçek ve plaketlerini Develi Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Güçlü ile, Gençlik Spor İlçe Müdürü Adem Demir verdi.

                Saat 14.00’da başlayan Elite Erkekler kategorisi ise yine Cumhuriyet Meydanından başlayıp Develi Kaymakamlığında sona erdi. 180 km’lik parkurun sonunda Elite Erkekler kategorisinde 1. Ukrayna Milli Takımından VitalyButs2. yine Ukrayna Milli Takımından OleksandrHolovosh   3. İse BahreinCycling Acar’dan ElchinAsadov oldu. Elite Erkekler kategorisinde ise en genç sporcu ödülünü Rusya Milli Takımından SovvaNovikov aldı. Dereceye girenlere ödüllerini Spor Aş. Genel Müdürü İbrahim Sontaş verdi.

                İkinci etabın ikinci turları ise yarın saat 9.30’da Seyrani Kampüsünde start alacak.

SPOR 17.09.2020 12:23:00 0