Denizlispor FIFA'ya Şikayet Edildi!

HES Kablo Kayserispor'a kendi sahasında 1-0 mağlup olan Yukatel Denizlispor'da oyuncular kazan kaldırdı. 5 yabancı oyuncu, alacaklarının ödenmediği iddiasıyla kulübü FIFA'ya şikayet etti.

Süper Lig'de kendi sahasında HES Kablo Kayserispor'a 1-0 mapğlup olarak düşme hattından çıkamayan Yukatel Denizlispor'da alınan mağlubiyet camiada gerginliğe yol açtı. Mali krizin boy gösterdiği yeşil-siyahlı takım da maç öncesi 5 futbolcunun alacaklarını gerekçe olarak gösterip kulübe ihtername çektiği öğrenilirken, Başkan Ali Çetin'de önemli mesajlar duyurdu.

Orta saha oyuncusu Aissati'nin alacaklarını gerekçe gösterip daha öncede takımdan ayrılmasından sonra Mathieu Dossevi, Fabiano Leismann, Tiago Lopes, Neven Subotic ve Costel Pantilimon'da kulübü FIFA'ya şikayet etti.

Başkan Çetin ise yaşanan olumsuzluklardan ötürü kongre sinyali verdi. Sosyal medya üzerinden açıklama yapan Başkan Çetin, "Tüm gücümüzü Denizlispor uğruna harcamaktan hiçbir zaman kaçınmadık, görevde olduğumuz süre boyunca kaçınmayacağız. Çakmak satarak, bayrak asarak ve diğer tüm imkanlarımızı seferber ederek kulübümüze karşılıksız gelir kaynakları bulmak için gece gündüz demeden çalıştık. Maddi ve manevi anlamda Denizlispor'a yararlı olabilecek oluşumlara elimizden gelen tüm yardımı yapacak, kulübümüzün daha iyi yerlere gelebilmesi için ben ve yönetim kurulu üyelerim gerekli tüm desteği vereceğinin bilinmesini istiyorum. Bu bayrağı daha ileriye taşıyabilecek ve devamlılığını sağlayacak bir yönetim çıkana kadar görevimizi layıkıyla yerine getirmeye devam edeceğiz. Aslolan Denizlispor'dur." dedi.

Denizlisporlu futbolcu Recep Niyaz ise maçın ardından yayıncı kuruluşa açıklama yaptı. "Bazı sorunlarımız var. Gözle görülen bir problemimiz var. Futbolcular bu kadar emek verirken artık saha dışındaki sorunların çözülmesi gerekiyor. Ben burada futbola başladım, burada büyüdüm. Burada ne olup bittiğini çok iyi bilenlerdenim. Çok samimi söylüyorum, bazı problemler çözülmezse her şey için çok geç olacak. 10 yıl sonra Süper Lig'e çıkıldıysa insanlar bunun değerini bilsin. Gerçekten çok sinirliyim. Bazı şeyler çok zoruma gidiyor. Biz de hatalıyız. Futbolcular kazandıkça haklı ama artık insanlar da gerçekleri görsünler. Aramızdan ayrılanlar var, böyle giderse bu daha da artacak. Ne olur artık büyüklerimiz sahip çıksınlar bize. Süper Lig'den düşersek sonu alınamayacak felaketlere sürüklenebiliriz." dedi.

 

SPOR 7.01.2021 13:18:00 0