Cami İmamından Skandal Paylaşım!

Tokat'ın Erbaa ilçesinde cami imamlığı yapan Ayhan Keskin, sosyal medya hesabından "Aşıyı önce CHP'lilere yapalım işe yararsa millet kurtulur, işe yaramazsa vatan kurtulur" şeklinde skandal bir yazı paylaştı.

Erbaa'nın Alacabal Mahallesi'nde olan Güney Camisi'nin imamı olan Ayhan Keskin, Koronavirüs aşısı ile ilgili sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu. Paylaştığı görselde, "Aşıyı önce CHP'lilere yapalım işe yararsa millet kurtulur, işe yaramazsa vatan kurtulur" olan bir yazı ile paylaşım yapan imam hakkında 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve aşağılama' suçundan sebep gerekçesi ile CHP İlçe Başkanı Hayri Kocaoğlu suç duyrusunda bulundu.

Yer alan habere göre, Tepki çeken bir paylaşım yapan İmam Keskin için Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunan Kocaoğlu, sorunu hukuk yolu ile çözeceğini bildirdi. Yapılan paylaşımın bir din görevlisinden yapılmasının kabul edilemez olduğunu belirten Kocaoğlu, "Adalete inanan her CHP'li gibi sorunu kavga ile kötü söz ile değil, hukuksal yollarla çözmek için mücadele ediyoruz. Partili din görevlisinin bu ayrıştırıcı dilini kınıyoruz. Partimizin seçmenlerine yapılan bu çirkin hakareti eden din görevlisi hakkında suç duyurusunda bulunarak adli süreci başlatmış bulunmaktayız. Sonuna kadar takipçisi olacağız. Cumhuriyet Halk Partisi otel odalarında değil savaş meydanlarında kurulmuş bir partidir. Kullanılan ifadeler, halk içindeki konumu ve mesleği itibarıyla düşünce özgürlüğü kapsamında değerlendirilemez. Önemle belirtiriz ki şüphelenin, siyasal eleştiri yapma durumu ve konumu bulunmamakta olup kasten CHP'yi aşağılama amacı güttüğü açıkça ortadır" ifadelerini kulandı ve İmam Keskin'e dava açılması için şikayette bulundu.

Diğer yandan gelen tepkilerin yağmur gibi üstüne yağmasından dolayı İmam Keskin sosyal medya hesaplarını kapattı.

GÜNDEM 9.01.2021 13:11:00 0