Son Dakika

Güvenlik güçlerinin yardımcıları olacak insansız kara araçları göreve hazırlanıyor!

Aralık , 2019 | tarafından Yücel Hızman
Güvenlik güçlerinin yardımcıları olacak insansız kara araçları göreve hazırlanıyor!
Genel
0

Savunma Sanayi Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, güvenlik birimlerimizin ihtiyaçları kapsamında 1, 3 ve 6 kilogram ağırlığında 3 tip hafif sınıf insansız kara aracı prototipi geliştirildi denildi.

Güvenlik güçlerinin talepleri doğrultusunda pek çok engeli aşabilen, farklı faydalı yüklerle çeşitli görevleri yerine getirebilen hafif sınıf insansız kara araçlarının yerli olarak geliştirilmesi çalışmaları sürüyor.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, bu kapsamda 1, 3 ve 6 kilogram ağırlığında 3 tip hafif sınıf insansız kara aracı prototipinin geliştirildiğini açıkladı. Demir, geliştirilen araçların mağara, meskun mahal, çok katlı bina ve geniş arazi operasyonlarında güvenlik güçlerinin yardımcıları olacağını belirtti.

İsmail Demir, gece ve gündüz şartlarında çalışabilecek araçlara keşif gözetleme, silah, haritalama modülü ve (Kimyasal, Biyolojik, Radyolojik, Nükleer) dedektörü de takılabileceğini söyledi. Araçların güvenlik birimlerimizin ihtiyaçları çerçevesinde geliştirildikten sonra seri üretime geçileceğini de sözlerine ekledi.

Yargıtay darbe davasında verilen cezaları onadı.
Metin Feyzioğlu'na destek!

Bir Cevap Yazın