Son Dakika

“Gölgesinde Doğduğumuz Bayrağın Altında Ölmek, Bizim İçin Şereflerin En Büyüğüdür”

Şubat , 2018 | tarafından Yasemin DALYAN
“Gölgesinde Doğduğumuz Bayrağın Altında Ölmek, Bizim İçin Şereflerin En Büyüğüdür”
Politika
0

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) AK Parti Grup Toplantısı’na katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantıda milletvekillerine ve partililere hitaben bir konuşma yaptı.

Türkiye’nin hemen yanı başındaki bir coğrafyada İkinci Dünya Savaşından sonraki en büyük paylaşım savaşının şu anda devam ettiğini ve birilerinin Türkiye’yi de bu paylaşım kavgasının bir parçası olarak gördüğünü belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Peşinen ifade edelim; bizim kimseye verecek ne bir karış toprağımız, ne de bir hiç uğruna feda edecek tek bir evladımız yoktur.

Türk milleti olarak bu toprakları kanımızla yoğurarak vatan hâline getirdik. Buradan başka bir vatanımız yok bizim. Hiç kimsenin bizi çevremizdeki kimi toplumlar gibi dünyanın dört bir yanına savurmasına izin vermeyeceğiz.

Gölgesinde doğduğumuz bayrağın altında ölmek, bizim için şereflerin en büyüğüdür, en yücesidir. İşte bu anlayışla milletimizle birlikte Kurtuluş Savaşımızdan sonraki en büyük istiklal ve istikbal mücadelesini, aynı zamanda haysiyet ve onur savaşını yürütüyoruz” dedi.

Birilerinin bölgede, masa başında hazırlanmış projelerini uygulamaya çalıştığına; Türkiye’nin ise gücüyle, kalbiyle ve imkânlarıyla vatanını koruyup geleceğini müdafaa ettiğine vurgu yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Onlar dünyevi çıkarlarından vazgeçmezken, biz nasıl olur da canımızdan aziz bildiğimiz vatanımızdan, ezanımızdan, bayrağımızdan, özgürlüğümüzden vazgeçebiliriz?” diye ekledi.

Başbakan Yıldırım, BYEGM Erzincan İl Müdürlüğü Hizmet Binasının Da Açılışını Gercekleştirdi
“Türkiye’ye Düşmanlık Edenler De Yer Beğensin”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir