Son Dakika

“Fırat’ın Doğusundaki Terör Yapılanmasını Çökerteceğiz”

Ekim , 2018 | tarafından ali inbaşı
“Fırat’ın Doğusundaki Terör Yapılanmasını Çökerteceğiz”
Gundem
0

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, “Bir yandan rejimi kışkırtarak diğer yandan DEAŞ’ı hortlatarak önce İdlib’i, sonra tüm Suriye’yi yeniden kana ve ateşe boğmak isteyenlere izin vermeyeceğiz. Sadece bununla kalmayacak, Fırat’ın doğusundaki terör yapılanmasını da çökerteceğiz. Yakında, daha kapsamlı ve etkili operasyonlarla, terör örgütünün tepesine bineceğiz” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) AK Parti Grup Toplantısı’na katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantıda milletvekillerine ve partililere hitaben bir konuşma yaptı.

black ant pills.

Toplantının partileri ve ülke için hayırlara vesile olması temennisinde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, katıldığı son parti grup toplantısından bugüne geçen süre içinde iştirak ettiği programlar ve yaptığı görüşmeler hakkında değerlendirmelerde bulundu.

“CUMHURİYETİ LAFLA DEĞİL, İCRAATLA KUTLUYORUZ”

İstanbul Havalimanının açılışına işaret ederek Cumhuriyetin 95. Yıl dönümünü, Cumhuriyete yakışan bir eserin açılışıyla, gerçek manada kutladıklarını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhuriyeti lafla değil, icraatla kutladıklarını söyledi.

Cumhuriyet Bayramı resepsiyonunun yeni havalimanında gerçekleştirilmesini bahane ederek açılışa ve resepsiyona gelmeyenler olduğuna ve bu yöndeki açıklamalarına işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Neymiş, Cumhuriyet Bayramının bu tür resepsiyonları sadece Ankara’da kutlanırmış; bu nasıl bir anlayıştır? Sen yeter ki gönlünü bu işe ver. Ama sende gönül olmadıktan sonra bahane bulmak kolay” diye konuştu.

Havalimanının inşasının 2015 yılının Mayıs ayında başlanarak 42 ayda tamamlandığını hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2006’ta temeli atılan Berlin Havalimanının inşasının hâlâ devam ettiğine, Alman medyasının, “Buradan 3 kat, 4 kat büyük olan İstanbul Havalimanı bitti, Berlin ne hâlde?” şeklindeki eleştirilerine dikkat çekti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, havalimanının yatırım bedelinin 10 milyar 247 milyon Avro, sözleşme süresince devlete ödenecek kira bedelinin 22 milyar 152 milyon Avro olduğuna ve toplam 32,4 milyar Avroluk ekonomik büyüklüğü Türkiye kazandırdığına değindi ve şöyle konuştu: “Türkiye bu, AK Parti iktidarı bu, bunları biz böyle yaptık, bugünlere böyle geldik. Ama ana muhalefetin başındakilerin böyle bir derdi, böyle anlayışı, böyle bir mantığı var mı? Yok. Bunlar bir defa böyle bir bütçe mantığından, böyle bir gelirlerin çeşitlendirilmesi, yatırımların çeşitlendirilmesi, bu tür şeylerden anlamazlar,  bunlar sadece kurusıkı atarlar, bizde bu yok.”

Bu büyük sevinci Cumhuriyet Bayramı’na denk getirmek için, yüklenici firmaları zorlayıp teşvik ettiklerini, onların da gece gündüz çalışarak açılışı 29 Ekim tarihine yetiştirdiklerini aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, havalimanının birkaç ay içinde tam kapasiteyle faaliyete geçeceğini açıkladı.

Bomba Yüklü Araç Ele Geçirildi
“İstanbul Havalimanı Ülkemizin Yüz Akı, Dünyada da Örnek Olacak Bir Projedir”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir