Son Dakika

ERÜ Hastanelerinde ‘Dünya Artrit Günü’ Etkinliği Düzenlendi

Ekim , 2017 | tarafından Yasemin DALYAN
ERÜ Hastanelerinde ‘Dünya Artrit Günü’ Etkinliği Düzenlendi
Kayseri
0

 Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Tıp Fakültesi Hastanelerinde düzenlenen ‘12 Ekim Dünya Artrit Günü’ etkinliği çerçevesinde romatoloji ve fizik tedavi uzmanları, artrit hastalığı ve tedavi yöntemleri konusunda hastaları bilgilendirdi. 

Gevher Nesibe Hastanesi Başhekimlik Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen etkinliğin açılışında konuşan Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Poyrazoğlu, romatizmal hastalıkların insan hayatını önemli derecede etkileyen hastalık olduğunu ve bu hastalığa yakalanan kişilerin genelde tedaviye geç başladıklarını söyledi.

Dekan Poyrazoğlu, “Bugün Dünya Artrit Günü olması nedeniyle hem artrit ile bilgilerimizi tazelemek, hem de hastalarımızı bilgilendirmek ve farkındalık yaratmak için bir araya geldik. Romatizmal hastalıklar insan hayatını önemli derecede etkileyen hastalıklardır. Maalesef bu hastalığı olan insanlar genellikle geç tedaviye başlıyorlar.

Bizim buradaki anahtar kelimemiz erken tanı. Bugünün sloganı da ‘geç kalma, hemen başvur.’ Bu ne demek! Romatizmal hastalıklar ile ilgili herhangi bir şikâyetiniz olduğu zaman, çocuk veya erişkin olsun, ihmal etmememiz ve en yakın sağlık kuruluşuna başvurmamız lazım.

Avrupa Birliği ülkelerinde 120 milyondan fazla insan bu hastalıktan etkilenmektedir. Bu hastalık hayat kalitesi ve süresini azaltan bir hastalıktır” dedi.

Rafting Severlerin Yeni Gözdesi Yahyalı Olacak
Başkan Çelik’ten Kitap Fuarına Özel Davet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir