Son Dakika

Emine Erdoğan, TBMM’deki “Sıfır Atık” Çalışmalarını İnceledi

Ağustos , 2018 | tarafından Yasemin DALYAN
Emine Erdoğan, TBMM’deki “Sıfır Atık” Çalışmalarını İnceledi
Politika
0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, himayesinde yürütülen Sıfır Atık Projesi kapsamında, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde oluşturulan proje alanını ziyaret ederek, yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

TBMM Başkanı Binali Yıldırım ve eşi Semiha Yıldırım’ın ev sahipliğinde, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un da katılımıyla gerçekleşen ziyaret sırasında Emine Erdoğan, kurulan atık merkezini dolaşarak proje kapsamında yürütülen çalışmalara ilişkin yetkililerden bilgi aldı.

Ziyareti sırasında basın mensuplarına açıklamalarda da bulunan Emine Erdoğan, tüm yurtta hızla yayılan Sıfır Atık Projesi’nin TBMM’de uygulanmasının sembolik bir anlamı olduğunu söyledi. “Milletimizin temsil makamında uygulanırsa, tüm Türkiye’ye yayılması hedefi de hızlanır” diyen Emine Erdoğan, milletvekillerinin kendi şehirlerinde projenin takipçisi olmalarının önemine vurgu yaptı.

Projenin uygulanmasından dolayı TBMM Başkanı Yıldırım, TBMM idari personeli ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na teşekkür eden Emine Erdoğan, atıkların kaynağında ayrıştırılmasının bilinç işi ve ekonomiye katkı sağlayacak bir çevre duyarlılığı olduğunu ifade etti.

Proje kapsamında organik atıklardan elde edilen kompost gübre üretiminin önemine işaret eden Emine Erdoğan, “Organik atıklar çevreyi kirletmek yerine bahçelerimizi güzelleştiriyor” dedi. Emine Erdoğan, atıkların kaynağında ayrıştırılması, geri dönüşüm, kaynak israfının önlenmesi, tasarruf gibi konuların doğayı korumanın ön şartı olduğunu da ifade etti.

TBMM Başkanı Yıldırım Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde
”Çalışma Bakanı Çalışanların Sorunlarını Görmezden Gelmeye Devam Etmektedir”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir