Son Dakika

Ege’nin İncisi’nde Sokak Basketbolu Şöleni

Temmuz , 2018 | tarafından ali inbaşı
Ege’nin İncisi’nde Sokak Basketbolu Şöleni
Spor
0

Türkiye Basketbol Federasyonu’nun Red Bull sponsorluğunda düzenlediği TBF 3×3 Red Bull Reign Basketbol Turu, Adana, Mersin, Antalya ve Dikili ayaklarının ardından İzmir Karşıyaka’da devam edecek.

Türkiye Basketbol Federasyonu’nun Red Bull sponsorluğunda düzenlediği TBF 3×3 Red Bull Reign Basketbol Turu, Adana, Mersin, Antalya ve Dikili ayaklarının ardından İzmir Karşıyaka’da devam edecek. Organizasyon, 7-8 Temmuz tarihlerinde Karşıyaka Belediyesi’nin desteğiyle Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka Spor Salonu yanında gerçekleştirilecek. Türkiye’nin dört bir yanını dolaşacak basketbol turunda Türkiye Şampiyonu olan ekip, Washington’daki Dünya Finali’nde yer alacak. Kayıtlar RedBull.com/3×3 ve Play.fiba3x3.com adresinde devam ediyor.

Sokak basketboluna olan ilgiyi artırmak için düzenlenen TBF 3×3 Red Bull Reign Basketbol Turu’nda sezon devam ediyor. 26 Mayıs’ta Adana’da start alan turnuva Mersin, Antalya ve Dikili ayaklarının ardından İzmir Karşıyaka’ya geliyor. 7-8 Temmuz tarihlerinde Karşıyaka Belediyesi desteğiyle Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka Spor Salonu yanında gerçekleştirilecek maçlarda şampiyon belli olduktan sonra Ankara, Samsun, Bursa, İstanbul ve Çanakkale’de de basketbol severlerle buluşacak olan organizasyon, sokak basketbolu ruhunu oyunculara yeniden yaşatacak.

Daha önceki elemelerde Adana’da Hababam Anatolia, Mersin’de Three Gone, Antalya ve İzmir Dikili’de ise CBÜ İndas Teknoloji birinciliği elde etmişti.

TBF 3×3 Red Bull Reign Basketbol Turu’nun 18 Ağustos’ta yapılacak final müsabakalarından çıkacak ülke birincisi dünya finalinde Türkiye’yi temsil etme şansına sahip olacak.

Dünya Finali Washington’da
Tüm rakiplerini geçerek Türkiye’de birinci olacak takım, Eylül’de ABD’nin başkenti Washington’ın ünlü Barry Farm Goodman sahasında düzenlenecek Red Bull Reign Dünya Finali’ne gitmeye hak kazanacak.

Şampiyona heyecanını yaşamak isteyenler, RedBull.com/3×3 adresinden detaylı bilgi ve kayıt sayfasına ulaşabiliyor.

3×3 Hakkında Bilinmeyenler
Popüler basketboldan farklı olarak yarı saha ölçülerinde oynanan 3×3 basketbol, son yıllarda yapılan atılımlarla büyük bir izleyici kitlesine kavuştu. Basketbolun daha dinamik olan hali 3×3’te 3 oyunculu iki takım standart bir yarı saha içerisinde karşılaşır.

3×3 Basketbol, uluslararası yarışma formatında ilk defa profesyonel bir şekilde 2010 yılında Singapur’da düzenlenen Gençlik Olimpiyat Oyunları’nda (YOG) yer aldı ve sonrasında yıllık bazda düzenlenen 3×3 Dünya Turu ile kendine sağlam bir yer edindi. Sporun popülaritesi öyle bir arttı ki, 2020 Tokyo Olimpiyatları takvimine de dahil edildi.

Ümit Milli Erkek Takımımız 23. Turgut Atakol Turnuvası’nı 2. Sırada Tamamladı
Potanın Perileri, Kanada'ya Mağlup Oldu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir