Son Dakika

Deniz yetki alanı açıklaması!

Temmuz , 2020 | tarafından Yücel Hızman
Deniz yetki alanı açıklaması!
Genel
0

Milli Savunma Bakanı Hulisi Akar KKTC ve Akdeniz’de yürütülen sondaj faaliyetleri ve deniz yetki alanı konusunda açıklamalarda bulundu.

Bakan Hulusi Akar, bu konuda bize hiç kimse herhangi bir şekilde etki etmeye veya herhangi şekilde bizi engellemeye kalkmasın, kararlı olduğumuzu defalarca söyledik ifadesini kullandı.

Deniz yetki alanlarının belirlenmesi, eşit egemen hakların korunması, kaynakların hakça ve adil şekilde paylaşılması konularının çok önemli olduğunu vurgulayan Milli Savunma Bakanı Hulisi Akar, bu hususlar hiçbir zaman gözardı edilmemelidir. Hem Türkiye olarak kendi haklarımız hem de Kıbrıslı kardeşlerimizin haklarını koruyacağımızı, buna her zaman hazır olduğumuzu belirtmek istiyorum.

Doğu Akdeniz’de hem KKTC’nın hakkı olan ruhsat sahalarında hem de Türkiye’nin kendi deniz yetki alanlarında bulunan kaynaklardan istifade etmek için gerekli araştırma incelemeleri yapmak, onlardan istifade etmek için çalışmaları sürdürmek bizim hakkımızdır ve bu hakkımızı da mutlaka kullanacağız, bundan hiç  kimsenin şüphesi olmasın dedi.

Trabzon Şehrinde Türkiye Kupası Sevinci! Meydan Doldu Taştı.
TBBM 1 Ekim’e kadar tatile girdi.

Bir Cevap Yazın