Son Dakika

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: “DEAŞ’la Mücadelede Herhangi Bir Geri Adım, Zafiyet, Duraklama Asla Söz Konusu Değildir”

Aralık , 2018 | tarafından ali inbaşı
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: “DEAŞ’la Mücadelede Herhangi Bir Geri Adım, Zafiyet, Duraklama Asla Söz Konusu Değildir”
Gundem
0

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Toplantısı’na ilişkin açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, ABD’nin Suriye’den çekilme kararına ilişkin bir soruya, “DEAŞ’la mücadelede herhangi bir geri adım, zafiyet, duraklama, yavaşlama asla söz konusu değildir. Biz nasıl daha önceki DEAŞ unsurlarıyla farklı yerlerde mücadele ettiysek, bundan sonra da aynı kararlılıkla bu mücadeleyi sürdüreceğiz” cevabını verdi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Toplantısı’na ilişkin bir basın toplantısı düzenledi. Toplantıda ele alınan konular ve gündemdeki gelişmelere dair açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, basın mensuplarının sorularını da cevapladı.

Soru: “ABD Suriye’den çekilme kararı aldı, bölge hareketlendi. İlk operasyon Münbiç’e mi olacak? Fırat’ın doğusu gündemdeydi, ama Münbiç noktası şu anda önem kazanmışa benziyor. Bir de, Münbiç’te ABD askerleriyle ortak devriye faaliyetleri devam ediyordu; bu devriye faaliyetleri ABD’nin askerlerini çekmesinden sonra bitti diyebilir miyiz?”

“DEAŞ’E KARŞI AYNI KARARLILIKLA MÜCADELEYİ SÜRDÜRECEĞİZ”

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: “Şimdi bu kararla birlikte tabii biliyorsunuz sahada birçok unsur yeniden değerlendirilmek durumunda, dinamik bir süreç var. Bu hafta bir Amerikan askerî heyeti Türkiye’ye gelecek ve Türk mevkidaşlarıyla konunun koordinasyonunu konuşacaklar. Çünkü son iki telefon görüşmesinde Cumhurbaşkanımızın ve Sayın Trump’ın üzerinde mutabık kaldığı konu, bu koordinasyonun çok hızlı bir şekilde başlatılması yönünde. Nitekim benim de John Bolton’la yaptığım telefon görüşmede -ki biz 3-4 görüşme yaptık bu süreç içerisinde- bunun altını çizdik. Ve önümüzde bir takvim var şimdi, tarihler kesinleştikçe sizlerle bunları paylaşacağız.

“Yılbaşından İtibaren Elektrik ve Doğal Gaz Fiyatlarında Yüzde 10 İndirim Yapıyoruz”
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: “Suriye’de Hem Sahada Hem Masada Olmaya Devam Edeceğiz”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir