Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan İslam Dünyasına Uyarı! Günümüzün Neron’ları…

Aralık , 2017 | tarafından Yasemin DALYAN

ABD’nin Kudüs kararına da tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bölgemiz son dönemde oldukça sancılı günlerden geçiyor.

Kendimizi hemen her gün yeni bir krizin ya da çatışmanın ortasında buluyorsunuz. Türkiye olarak her hal ve şartta kardeşlerimizin arasını yapmaya, krizleri suhuletle aşmaya çalışıyoruz. Biz bu gayret içerisindeyken, günümüzün neronları yeni bir ateş yakmış’ dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Meridyen Derneği tarafından Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen 7. Hadis ve Siret Araştırmaları Ödül Töreni’ne katıldı. Törene Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanı sıra Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, İBB Başkanı Mevlüt Uysal ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ehli hünerin kadrini kıymetini bilmenin de hüner olduğunu söyleyerek, “Peygamber Efendimiz sadece Kur’an-ı Kerim’in vahyine aracılık etmemiştir. Onu bilfiil yaşamış, hayatına tatbik etmiştir. Peygamberimizin hayatı Kur’an Kerim’in bir nevi tefsiridir. Sünnet ve siret olmadan İslamın yaşanması mümkün değildir. Müslümanların sünnetle olan bağı ne kadar güçlü ise dinleri de olan bağları da aynı şekilde kavi ve sağlamdır.

Kim ne adına olursa olsun bu bağı yok sayan veya koparmaya çalışan her teşebbüs bizim nazarımızda gayri İslamidir. Peygamber Efendimizin sünnetini hedef almakla doğrudan Kur’an-ı Kerim’i hedef almak arasında fark yoktur. Sünnet-i seniyeyi tarihsel bir okumayla sadece kısıtlı bir döneme hapsetmek, Müslümanların hayatından Peygamber Efendimizi çıkarmayı amaçlayan kirli bir tezgahtır.

Bu tezgah kimi zaman batılı ülkelerde olduğu gibi fikir özgürlüğü adına Peygamber Efendimizi tahkir eden karikatür şiirler, kitaplarla yapılıyor. Aynı oyun kimi zaman da uydurma hadislerin arkasına saklanarak sarenlenmeye çalışılıyor. İslam tarihini incelediğinizde bu tür gayretlerin farklı zamanlarda farklı şekillerde devreye konulduğuna şahit olursunuz” dedi.

Bakan Soylu’dan Yılmaz Ailesine Başsağlığı
Başbakan Yıldırım, Bangladeş’e Gidiyor

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir