Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bilgiyi Tüketen Değil Üreten Ülke Olmak Zorundayız

Ekim , 2018 | tarafından ali inbaşı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bilgiyi Tüketen Değil Üreten Ülke Olmak Zorundayız
Gundem
0

Viagra Soft online, buy clomid online.

Erciyes Üniversitesi Akademik Yıl Açılış Töreni’nde yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye, bulunduğu konum itibariyle küçük düşünerek, içe kapanarak, ‘küçük olsun ama benim olsun’ anlayışıyla yoluna devam edemez. Standartlara uyan değil standartları belirleyen; bilgiyi tüketen değil, üreten; takip eden değil, takip edilen bir ülke olmak zorundayız” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Erciyes Üniversitesi Akademik Yıl Açılış Töreni’ne katıldı. Törende Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir konuşma yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının başında, 2018-2019 akademik yılı açılışı vesilesiyle Erciyes Üniversitesi mensuplarıyla bir arada bulunmaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek üniversite öğrencilerine, akademik ve idari personele yeni akademik yılda başarılar diledi.

prednisolone 10mg. “ÜNİVERSİTE-SANAYİ İŞ BİRLİĞİNİN EN GÜZEL ÖRNEKLERİNİN SERGİLENDİĞİ YERLERDEN BİRİ KAYSERİ’DİR”

Kayseri’de resmî açılışını gerçekleştirdikleri eserler arasında Erciyes Üniversite’sinin Spor Bilimleri Fakültesi ek binası ve antrenman salonlarının da bulunduğunu hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kayseri’nin, sanayide, ticarette ve üretimde Türkiye’nin lokomotif şehirlerinden biri olduğuna dikkat çekti.  “Gerek müteşebbislerin yatırımları ve hayırseverlerin eserleriyle, gerekse kamu yatırımlarıyla şehrimiz kalkınmaya, büyümeye, ülkemizin önemli cazibe merkezlerinden biri olmaya bundan sonra da inşallah devam edecektir” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu süreçte Erciyes Üniversitesi’nin de Kayseri’nin ekonomik, ticari ve kültürel hayatının gelişmesi için her türlü katkıyı vereceğine inandığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında şunları kaydetti: “Üniversitelerin destek olmadığı, öncülük etmediği bir kalkınma hamlesinin hedefine ulaşması mümkün değildir. Halktan kopuk, şehrinden kopuk, ülkenin ve milletin dertlerinden kopuk bir üniversitenin ne kendi öğrencisine ne de memlekete bir faydası olur. Kayserimizin göz bebeği Erciyes Üniversitesi, bu noktada rüştünü ve başarısını ispat etmiş müstesna bir kurumdur. Üniversitemiz, yıllardır akademik çalışmaları yanında Kayseri’nin ekonomik ve sosyal hayatına da damga vuruyor. Üniversite-sanayi iş birliğinin en güzel örneklerinin sergilendiği yerlerden biri Kayseri’dir.”

Erciyes Üniversitesi’nin, akademik özgünlükten ve kaliteden taviz vermeden pratiğin, yani gerçek hayatın bir parçası olmaya daima önem verdiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu çabaların Kayseri’nin Orta Anadolu’nun bir üretim üssüne dönüşmesinde büyük rolü olduğunun altını çizdi. Üniversitenin de destekleriyle Kayseri sanayisinin “Anadolu Kaplanları” denilen başarı hikâyesine imza attığını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerine şöyle devam etti: “Tabii şehirle kurduğu o yakın ilişkinin üniversitemize de ciddi faydaları oldu. Erciyes Üniversitesine ait altyapı ve hizmet binalarının çok önemli bir bölümü Kayserili hayırseverler tarafından yaptırıldı. Kayserili kardeşlerimiz Erciyes Üniversitesine ‘bizim üniversitemiz’ diyerek sahip çıktı ve destek oldu. Böylece üniversitemiz kısa zamanda ülkemizin önde gelen yükseköğrenim kuruluşlarından biri hâline geldi. Bu kazanımın korunmasını da son derece önemli buluyorum. Önümüzdeki süreçte üniversitemizin hem reel sektörle geliştirdiği iyi ilişkileri hem Kayserili kardeşlerimizle tesis ettiği o gönül bağını daha da kuvvetlendireceğine inanıyorum. Bu vesileyle Erciyes Üniversitesinin büyümesine, gelişmesine katkı sunan tüm hayırseverlere şahsım, ülkem ve milletim adına teşekkür ediyorum.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Orgeneral Hulusi Akar Cami ve Külliyesinin Açılış Törenine Katıldı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Türkiye’nin geleceğinde terör örgütlerine ve bu örgütlere kapı kulluğu yapan hiç kimseye yer yoktur.''

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir