Son Dakika

Çocuklar İçin Tiyatro İle Diş Sağlığı

Mayıs , 2018 | tarafından Yasemin DALYAN
Çocuklar İçin Tiyatro İle Diş Sağlığı
Kültür & Sanat
0

Ağız ve diş sağlığının bakımının öğretilmesini amaç edinen Hospitadent Diş Hastaneleri,  sosyal sorumluluk projelerine hız verdi.

Hospitadent Çocuk Tiyatrosu, “Süper Hospi Mikroplara Karşı” adlı tiyatro oyunu ile ağız ve diş sağlığının önemini eğlenceli bir şekilde minik seyircilere anlatmaya devam ediyor.

Kerem Alışık’ın süpervizörlüğünü yaptığı, Yalvaç Ural’ın yazdığı ve Yiğit Pakmen’in yönettiği oyun, ücretsiz olarak 26 Mayıs Cumartesi Taksim Grand Pera’da saat 12:00’da minik sanatseverlerle buluşacak.

Ülkemizde ağız ve diş sağlığının yeterince önemsenmediğini ifade eden Hospitadent Yönetim Kurulu Üyesi Diş Hekimi Recep Eşkar, “ Ağız ve diş sağlığı hastalıklarından korunmanın başlıca yolu ağız ve diş sağlığı bakımının küçük yaşlardan itibaren düzenli olarak yapılmasıdır.

Çocuklarımıza bu alışkanlıkları sevdirerek ve öğreterek  kazandırmanın tiyatro ile sağlanacağını düşündük. Tiyatroda seyrettiği oyunu  gözlem yolu ile öğrenmesini, oyuncularla empati kurarak ağız ve diş sağlığının önemini kavramasını, düzenli diş fırçalaması  ve sağlıklı yiyecekler yemesi gerektiğinin altını çizdik. Çocukların ve ailelerin ağız ve diş bakımı hakkında bilinçlenmesini misyon edinerek şimdiye kadar 10000’den fazla çocuğa ulaştık.” dedi.

İstanbul'a En Yakın Müzik Festivali
KA?tahya UNESCOai??i??nun YaratAi??cAi?? Azehirler AAYAi??ai??i??nda

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir