Son Dakika

Çocuğun Ön Koltukta Ne İşi Var?

Nisan , 2017 | tarafından Emrah ÖZĞAN
Çocuğun Ön Koltukta Ne İşi Var?
Magazin
0

Cengiz Semercioğlu, kızı Hira’yı ön koltuğa oturtan Okun Kurt’u eleştirdi…

Cengiz Semercioğlu, kızı Hira’yı ön koltuğa oturtan Okun Kurt’u eleştirdi…  Demet Akalın bu fotoğrafı görüp de eşi Okan Kurt’a sağlam bir fırça atmadıysa hatırım kalır. Trafik polisleri de görmediyse buradan suç duyurusunda bulunuyorum, Okan Kurt’a hemen ceza yazılmalı…

3 yaşında bir çocuk otomobilde bırakın ön koltuğa kemersiz oturmayı, bebek koltuğu olmadan seyahat bile edemez. Yasalara göre suçtur… Demet Akalın ve Okan Kurt da bunu bilmiyorsa, biz kime neyi anlatalım bu memlekette?

Gece 01.30’da (o saatte 3 yaşındaki çocuğun dışarıda olması da ayrı mesele, hadi onu geçtim), Demet Akalın’ın doğum gününden dönüyorlar ve bakıcının kucağında ön koltukta küçük Hira…

En ufak bir frende kafasını torpidoya çarpacağını, ağzının burnunun kan içinde kalacağını, dişlerinin kırılabileceğini nasıl düşünmezsiniz? 50 kilometre hızla giderken bile bunların hepsi olabilir.

Bazen trafikte görüyorum çocuklarını ön koltukta kucağına alan anne-babaları, durdurup müdahale edesim geliyor. Ne hakkınız var küçücük çocuğun hayatını tehlikeye atmaya?O çocuk bilmez ama siz düşünmek zorundasınız.

Demet Akalın nezdinde bütün anne-babalara söylüyorum bunu, çocuklarınızı asla ön koltuğa oturtmayın, ağlasalar da zırlasalar da arkada bebek koltuğuna oturmak zorunda onlar.

 

Bensu Soral İçerde'ye Veda Etti
Araba Durmayacak Sandım

Bir Cevap Yazın