Son Dakika

CHP Milletvekilleri Gece Yarısı İttifak Teklifine Karşı Açıklama Yaptı

Mart , 2018 | tarafından Yasemin DALYAN
CHP Milletvekilleri Gece Yarısı İttifak Teklifine Karşı Açıklama Yaptı
Politika
0

CHP milletvekilleri, kamuoyunda “ittifak teklifi” olarak bilinen yasa teklifinin TBMM Genel Kurulu’nda gece yarısı bir oldubittiyle geçirilmeye çalışmasına tepki gösterdi.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, TBMM’de yaptığı açıklamada, “Kumpas yasasını güneş doğmadan gece karanlığında kotarmayı tercih ettiler. Milletten kaçamayacaklar. Kazdıkları kuyuya kendileri düşecekler” ifadesini kullandı.

CHP milletvekilleri, kamuoyunda “ittifak yasa teklifi” olarak bilinen düzenlemenin TBMM Genel Kurulu’nda sabaha kadar görüşülmesine yönelik iktidar partisinin aldığı kararı protesto etti.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ve TBMM Genel Kurulu’nda çalışmalara katılan 30 milletvekili, TBMM Basın Kapısı önünde saat 02.20’de bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

CHP milletvekilleri adına konuşan CHP’li Özel, şunları kaydetti:

UTANCA TANIKLIK EDİYORUZ

“Gece yarısı saat 2’yi 20 geçiyor. Meclis’teyiz ve bu akşam tarihi bir olaya, demokrasi tarihimiz açısından tarihi bir utanca daha tanıklık ediyoruz.

Kamuoyunda ittifak yasası olarak bilinen yasa teklifinin görüşmeleri bugün başladı. Hafta boyunca bu görüşmeleri yapacaklarını ve bu yüzden pazartesi günü başlayacaklarını kamuoyuyla paylaşmışlardı.

Bugün Meclis’e geldiler, Meclis’i yöneten AKP’li Meclis Başkanvekili dahil bütün milletvekilleri AKP ile MHP’nin gizli bir anlaşma yaptıklarını, gece yarısı öğrendiler.

İki parti yarın yapacaklarını duyurdukları grup toplantısını iptal ettiler, seçim güvenliğini tehdit eden maddeleri içeren kumpas yasasını hep birlikte geçirmeye karar verdiklerini bildirdiler.

Bu durumu AKP’li milletvekillerinin şaşkınlıklarından öğrendik.

Mustafa Balbay'dan İstiklal Marşı'na Çarpıcı Anımsatma
"Bunlar Siyasetin Taşeronu Haline Dönüşmüş"

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir