Son Dakika

“CHP Genel Başkanına Yakıştıramadım”

Haziran , 2017 | tarafından Yasemin DALYAN
“CHP Genel Başkanına Yakıştıramadım”
Politika
0

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, CHP’nin yürüyüşüyle ilgili, “CHP Genel Başkanına bunu doğrusu yakıştıramadım. Ülkemizin geleceği açısından da son derece mahsurlu aynı zamanda bir bakıma FETÖ’ye destek gibi algılanır” dedi.

Bakan Eroğlu, çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiği memleketi Afyonkarahisar’da sivil toplum örgütleri temsilcileri ile bir istişare toplantısı gerçekleştirdi.

Partisinin il başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Bakan Eroğlu’nun yanı sıra Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, dernek ve vakıf gibi çeşitli sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Toplantı öncesinde basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan Bakan Eroğlu, gazetecilerin soruları üzerine Kılıçdaroğlu tarafından başlatılan “adalet yürüyüşü” ile ilgili açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu’nun, Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasının ardından “adalet istiyoruz” demesini garipsediklerini ifade eden Bakan Eroğlu şunları söyledi:

“Evvela adalete ne diyorsa hepimiz inanacağını söyledi. Adaletin hepimiz için gerekli. Bir defa buna karar veren neticede mahkemeler. Mahkemeler, Enis Berberoğlu için bir karar verdi o karar uygulanıyor. Hükümetle bir alakası yok. Dolayısıyla buna karşı ‘adalet istiyoruz’ demesini çok garipsedik.

Neticede MİT tırlarının durdurulmasıyla alakalı konuyu gündeme taşıyan kişiyle alakalı. Bu karar mahkemenin kararı dolayısıyla sanki mahkemeye karşı bir hareket gibi yani hakimlerin kararına karşı bir hareket olarak algılıyorum.

Bu şekilde konu mecliste müzakere edilir, edilecekse. Yollarda müzakere edilmez. Ben CHP Genel Başkanına bunu doğrusu yakıştıramadım. Yürüyor insanları sokağa teşvik ediyor. Sokağa çıkmalarını istiyor.”

CHP’nin Yürüyüşünün 5. Günü Tamamlandı
Başbakan Binali Yıldırım Yunan Ana Muhalefet Lideriyle Görüştü

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir