Son Dakika

Berat Albayrak’dan Nefes Aldıracak Açıklamalar

Ağustos , 2018 | tarafından Yasemin DALYAN
Berat Albayrak’dan Nefes Aldıracak Açıklamalar
Ekonomi
0

Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak’tan piyasalara rahat bir nefes aldıracak mesajlar geldi.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, ”Son dönemde kurlarda yaşanan oynaklığı, bunun ekonomimize etkisini nasıl değerlendiriyorsunuz?” şeklinde gelen bir soruya ”Kurların bugünkü tablosunun ekonomik verilerle açıklanmasının mümkün olmadığını belirterek ”Bu çok net bir saldırının, sınamanın göstergesidir.

Küresel finansal sistemin en büyük oyuncusunun başlattığı bu saldırı, tüm gelişmekte olan ülkelerde benzer durumu ortaya çıkarır. Çıkardı da zaten.” ifadelerini kullandı.

Kurdaki dalgalanmaya karşı aksiyon planı hazırladıklarını belirten Albayrak ”Bankalarımızla birlikte kurdaki bu dalgalandırmanın en fazla etkilendiği kesim olan reel sektör firmalarımızın KOBİ’ler dahil durumlarıyla ilgili aksiyon planımızı hazırladık. Bankalarımız ve BDDK ile beraber gerekli önlemleri hızlı bir şekilde alacağız.” ifadelerine yer verdi.

Bakan Albayrak, gereken adımların atılmaya başlandığını vurguladı ve ”Pazartesi sabahtan itibaren piyasaları rahatlatmak amaçlı olarak kurumlarımız gerekli aksiyonları alacak ve bu konuda gerekli duyuruları piyasa ile paylaşacaklar. Dediğim gibi, tüm önlem ve aksiyon planlarımız hazır.” şeklinde konuştu.

Bakan Mustafa Varank'tan Sanayicilere Yönelik Destek Müjdesi
Sermaye Piyasası Kurulu'ndan Açıklama

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir