Son Dakika

Bayram tatilinde yollara düşecek araç sahiplerine çağrı: LPG İLE TASARRUF EDİN!

Temmuz , 2020 | tarafından Leyla Naz Demirci
Bayram tatilinde yollara düşecek araç sahiplerine çağrı: LPG İLE TASARRUF EDİN!
Gundem
0

Ülkemizde ve dünyada başlayan normalleşme süreci, tatil planlarını erteleyen milyonlarca kişinin Kurban Bayramı’nda yollara dökülmesine neden olacak. Sosyal mesafe ve hijyen kuralları normalleşme sürecinde de önemini korurken, karantinanın sona ermesiyle araç sahiplerinin toplu taşıma araçlarından uzak durduğu gözlemlenmişti. Bayram tatilinde de araç sahiplerinin toplu ulaşım araçları yerine otomobillerini tercih etmesi bekleniyor. Ancak artan akaryakıt fiyatları uzun yolculuğa araçlarıyla çıkacak milyonlarca araç sahibini düşündürüyor. Pandemi sonrası artan özel araç kullanımına dikkat çeken Dünyanın en büyük alternatif yakıt sistemleri üreticisi BRC’nin Türkiye CEO’su Kadir Örücü, “Koronavirüs ile birlikte bireysel araç kullanımı artarken, tasarruf nedeniyle toplu taşıma araçlarını tercih eden araç sürücüleri virüs riski yanında maalesef artan fiyatlarıyla karşı karşıya kaldı. LPG gerek çevreci gerekse ekonomik oluşuyla pandemi sürecinde de hayatı kolaylaştıracak seçenekler arasında yer alıyor. LPG’li araçlar, benzinli otomobillere kıyasla yüzde 40 tasarruf sağlıyor” dedi.

Pandemi sürecinde alınan tedbir ve önerilerin alışkanlıklarımızı değiştirdiği ortaya çıktı. Virüs riski nedeniyle toplu taşıma araçlarını yerine özel araçlarını tercih eden milyonlarca

araç sahibi, ulaşım için otomobillerine yönelirken, diğer taraftan artan akaryakıt fiyatları tüketici için problem teşkil etmeye devam ediyor.

LPG’nin hem ekonomik hem de çevreci bir seçenek olduğunu savunan dünyanın en büyük alternatif yakıt sistemleri üreticisi BRC’nin Türkiye CEO’su Kadir Örücü, “LPG diğer fosil yakıtlara göre daha az katı parçacık (PM) ve karbon salınımı gerçekleştiriyor. LPG’li araçlar, benzinli otomobillere kıyasla yüzde 40 tasarruf sağlıyor. Yani bir araç 100 TL’lik benzinle ortalama 250 kilometre yol yaparken, aynı araç 60 TL’lik LPG ile aynı yolu alabiliyor” ifadelerini kullandı.

‘LPG EN EKONOMİK SEÇENEK’

LPG’nin en ekonomik seçenek olduğunun altını çizen Kadir Örücü, “Akaryakıt giderinin aile ekonomisinde önemli bir yer tuttuğu günümüzde gerek ilk satın alma maliyeti, gerekse periyodik bakım masrafları çok yüksek olan dizel otomobil kullanmak artık akılcı bir tercih değil. Otomobiliniz ister 15 bin km, isterse 45 bin km ya da daha fazla yol yapsın,

CHP MİLLETVEKİLİ ARIK’TAN BELEDİYE’NİN ZARARA UĞRATILMASINA TEPKİ: “KİRLİ İLİŞKİLERİNİZE ESNAFI ALET ETMEYİN!”
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kurban bayramı öncesi önemli uyarı!

Bir Cevap Yazın