Son Dakika

Başkan Erdoğan, Tahran Zirvesi’nde

Eylül , 2018 | tarafından ali inbaşı
Başkan Erdoğan, Tahran Zirvesi’nde
Genel
0

Türkiye, Rusya ve İran’ın bugün Tahran’da yapacağı İdlib zirvesinde, Başkan Erdoğan kalıcı sorunun  çözümüne ilişkin 3 öneri sunacak.

ANA GÜNDEM İDLİB OLACAK

Tahran’daki zirvenin ana gündemi İdlip olacak. Suriye’deki insani yardım çalışmaları ile anayasa komisyonu oluşturulması da ele alınacak. Terörle mücadelede işbirliği konusu da değerlendirileceği toplantı öncesinde liderler ikili görüşmeler de yapacak. Erdoğan ve Putin’in ikili görüşmesi Suriye ve İdlib konusundaki birçok sorunun da çözülmesi açısından kritik önem taşıyor.

ANKARA REÇETESİ

Sabah gazetesindeki habere göre, Ankara, zirve öncesinde kapsamlı bir çalışma yaptı. Türkiye toplantıda 3 kritik konuya masaya sunacak:

1- İdlid’de ve Suriye genelinde çatışmasızlık ortamının korunması ve Astanasürecine bağlı kalınması.

2- Suriye rejiminin, İdlib’de sivil hassasiyetini hiçe sayan saldırılarına son verilmesi.

3- Dikkatler İdlib’e odaklanmışken Fırat’ın doğusundaki Suriye’ye ait enerji ve su kaynaklarının bulunduğu bölgeye yerleşen YPG terör unsurlarının yaratacağı risklerin bertaraf edilmesi.

ERDOĞAN-PUTİN ZİRVESİ ÇÖZECEK

SURIYE’DE yarım milyon insanın ölümüne, en az 13 milyon kişinin de evsiz kalmasına neden olan iç savaşın son perdesi olarak nitelendirilen ve büyük insani felaketlere yol açmasından endişe edilen İdlib operasyonu için dünya Tahran’da yapılacak üçlü zirveye odaklandı. İran Cumhurbaşkanı Ruhani‘nin evsahipliğindeki zirveye Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan phenergan syrup for dogs.  ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin katılıyor. Üç liderin birlikte bir görüşme yapması ve bu görüşmede alınacak kararların uygulanmasına yönelik detayların ise heyetler arasında belirlenmesi öngörülüyor.

Laboratory Insider report Sample Biolog Important principles In depth
New Step by Step Roadmap for English language Essay Formulating

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir