Son Dakika

Başbakan Yıldırım, İzmir Teknoloji Üssü Lansmanı İmza Törenine Katılıp Konuşma Yaptı

Haziran , 2018 | tarafından Yasemin DALYAN
Başbakan Yıldırım, İzmir Teknoloji Üssü Lansmanı İmza Törenine Katılıp Konuşma Yaptı
Politika
0

Başbakan Binali Yıldırım, Kaya Termal Otel’de düzenlenen İzmir Teknoloji Üssü Tanıtım Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, mevcut teknoparkın yapılan teşviklerle geliştiğini, 150 firmaya çıktığını ve bin çalışana sahip olduğunu söyledi.

Böylelikle İzmir Teknoloji Üssü’nün altyapısının hazır hale geldiğini kaydeden Yıldırım, “Bu sefer yaptığımız ne? Bu sefer yaptığımız da İzmir Teknoloji Üssü şirketini kuruyoruz.

Daha büyük ölçekli araştırma, geliştirme, yenilikçilik konusunda büyük tarihi bir adım atıyoruz. Bunun yeri de müstesna bir yer.

Bilişim için teknopark için Ar-Ge faaliyetleri için İzmir bulunmaz bir şehir, sakin iklimi, insanı gayet güzel, o bakımdan bu projenin hayata geçmesi için bugün bir adım atılıyor olmasının şahsen büyük bir mutlulukla ifade etmek isterim.” dedi.

Başbakan Yıldırım, İzmir Teknoloji Üssü’nün 9,5 milyon metrekare alan üzerinde yapılacağını, uzun vadede bir milyon metrekarenin üzerinde kapalı alanın olacağını belirterek, “Burada küresel firmalar dahil yerel firmalar da Ar-Ge faaliyetlerini, teknoloji gelişme faaliyetlerini yapmış olacaklar.

Bu şirketin görevi de altyapıyı hazır hale getirmek, burada faaliyet gösterecek firmalara altyapısı hazır yerleri teslim etmek. Üst yapıyı ve diğer ihtiyaç duydukları yapıları da bu firmalar yapmış olacak.” diye konuştu.

Başbakan Yıldırım, Amasya'da Ferhat Tüneli Açılış Töreni'ne Katılarak Konuşma Yaptı
Başbakan Yıldırım, İzmir'de Bulgaristan Başbakanı Borisov İle Ortak Basın Toplantısı Düzenledi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir