Son Dakika

Başbakan Yıldırım, Amasya’da Ferhat Tüneli Açılış Töreni’ne Katılarak Konuşma Yaptı

Haziran , 2018 | tarafından Yasemin DALYAN
Başbakan Yıldırım, Amasya’da Ferhat Tüneli Açılış Töreni’ne Katılarak Konuşma Yaptı
Politika
0

Başbakan Binali Yıldırım, Elmasiye Caddesi’nde düzenlenen Ferhat Tüneli Açılış Töreni’nde yaptığı konuşmasına, “Şehzadeler şehri Amasya, Ferhat’ın şehri Amasya. Sizleri yürekten sevgiyle selamlıyorum.” diyerek başladı.

Amasya’nın, Kurtuluş Savaşı’nın önemli kilometre taşlarından biri olduğunu ifade eden Yıldırım, 19 Mayıs’ta başlayan kurtuluş mücadelesinin ikinci durağı Amasya’da, “Türk milletinin kaderini yine Türk milletinin azim ve kararlılığı belirleyecektir” sözleriyle Gazi Mustafa Kemal ve arkadaşlarının istiklal mücadelesini başlattığını anımsattı.

Yıldırım, daha önce temel atma töreninde de bulunduğu Ferhat Tüneli’nin hayırlı olmasını diledi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde 16 yıldır Ferhat olduklarını, milletle buluşmak için dağları deldiklerini, Şirin gibi milletle kucaklaşmak için gece gündüz hizmet ettiklerini anlatan Yıldırım, “Köprüler, yollar, tüneller havalimanları insanımızın yaşamını kolaylaştırmak için.

Gece gündüz demeden çalıştık, ülkemizi 16 yıl içinde 3 kat büyüttük. Böyle önemli bir projeyi Ferhat’ın şehrine kazandırmış olmaktan ayrıca memnuniyet duyuyorum. Ferhat Tüneli Amasya’nın şehir içi trafiğine nefes aldıracak önemli bir proje.” dedi.

Bakan Soylu "Jandarmanın 179’uncu Kuruluş Yıl Dönümü" Nedeniyle Kutlama Mesajı Yayınladı
Başbakan Yıldırım, İzmir Teknoloji Üssü Lansmanı İmza Törenine Katılıp Konuşma Yaptı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir