Son Dakika

Bakan Soylu “Jandarmanın 179’uncu Kuruluş Yıl Dönümü” Nedeniyle Kutlama Mesajı Yayınladı

Haziran , 2018 | tarafından Yasemin DALYAN
Bakan Soylu “Jandarmanın 179’uncu Kuruluş Yıl Dönümü” Nedeniyle Kutlama Mesajı Yayınladı
Politika
0

Bakan Soylu “Jandarmanın 179’uncu Kuruluş Yıl Dönümü” Nedeniyle Kutlama Mesajı Yayınladı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun mesajı şöyle;

“Bir teşkilat düşünün ki, eksi 30 derece soğukta, 2220 metre yükseklikteki köylerde bekleyeni olsun.

Ve bir teşkilat düşünün ki dağda, kırda, köyde “devlet nerede” diye haykırdığınızda tam 179 yıldır, ilk önce o koşsun. 

Başarılarıyla sadece ülke içinde değil, uluslararası alanda da yüksek bir itibar ve saygı uyandıran Jandarma Teşkilatımız, genel asayiş hizmetlerinden terörle mücadeleye, trafik güvenliğinden uyuşturucu ile mücadeleye, göçten kaçakçılığa kadar çok geniş bir sahada iki asıra yaklaşan bir süredir milletinin emrinde ve hizmetindedir. 

 Sadece köklü mazisinden değil, devletin hergün genişleyen gücünden ve imkanlarından da destek alan Jandarmamız, teknoloji ve iletişimde yaşanan gelişmeleri yakından takip etmekte, yerli üretime öncelik vermek suretiyle teknik imkan ve kapasite açısından kendisini sürekli yenilemektedir. 

Kıymetli Cumhurbaşkanımız Sayın RecepTayyip Erdoğan’ın Jandarmamıza bu yenilenme ve gelişme döneminde önemli  destekleri ve himayeleri olmuştur.

Yerli üretim Atak helikopteri ve diğer insanlı-insansız hava araçları alımları gibi hava gücümüzü arttırmaya yönelik çalışmalar; personel kapasitesinin ve diğer teknik imkanlarının arttırılması gibi adımlar neticesinde Jandarma Genel Komutanlığımız, suç ve suçluyla mücadelesindeki başarılarına hergün yenilerini eklemektedir. 

Maddi imkanların çok ötesinde,  üzerine aldığı bütün görevleri köklü tarihinden ve Aziz Milletimizin o eşsiz vicdanından aldığı ilhamla yerine getiren Jandarmamız, bugüne kadar olduğu gibi aynı rehberlikle  ve Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği yolda ilerlemeye devam edecektir.  

O güzel üniformayla bu millete umut olmuş, artık aramızda olmayan erinden generaline kadar bütün teşkilat mensuplarına, şehitlerimize, gazilerimize Cenab-ı Hak’tan  gani gani rahmet diliyor, emekli büyüklerimize, halen görev yapan arkadaşlarımıza, evlatlarımıza sağlık ve  muvaffakiyetler diliyorum. 

Karlı dağlar, insan ve umut dolu köyler,  göç yollarında kalmış mazlumlar, sınır taburları  ve dünyanın o en güzel yaylaları sizi bekler”

“İstanbul’u Tarihinin En Kaliteli Hizmetleriyle Tanıştırdık”
Başbakan Yıldırım, Amasya'da Ferhat Tüneli Açılış Töreni'ne Katılarak Konuşma Yaptı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir