Son Dakika

Bahçeli, İki Liderin Seçime Girmesini İstemiyor!

Mayıs , 2020 | tarafından Semiha Hanife Kaygısız
Bahçeli, İki Liderin Seçime Girmesini İstemiyor!
Gundem
0

CHP’nin Davutoğlu ve Babacan’ın seçime girmesi için bazı milletvekillerini DEVA ve Gelecek partilerine verme hamlesiyle ilgili olarak Siyasi Partiler Kanunu’nu değiştirme çağrısı yapan Devlet Bahçeli, “CHP’nin Gelecek ve DEVA partilerine grup kurabilmeleri için milletvekili verme taahhüdü rezalet ve melanetin yenilenmesidir” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 15 Temmuz 2020’ye kadar CHP’den bazı milletvekillerinin mecliste grup kurmaları için Gelecek Partisi ve DEVA Partisi’ne geçebileceğini belirterek, Siyasi Partiler Kanunu’nda düzenlemeler yapılması gerektiğini savundu.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, dün gerçekleştirdiği basın toplantısında yaptığı açıklamada CHP’nin baskın seçim olması durumunda DEVA Partisi ve Gelecek Partisi’ne destek verebileceğini belirterek; “Demokrasi’den yanayız” demişti.

BAHÇELİ: REZALET VE MELANETİN YENİLENMESİDİR

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de yaptığı yazılı açıklamada bu ihtimale dikkat çekerek “CHP Genel Başkanı’nın Gelecek Partisi’yle DEVA Partisi’ne grup kurabilmeleri amacıyla milletvekili verme taahhüdü aynısıyla 2018’deki rezalet ve melanetin yenilenmesi, bir kez daha yeşertilmesidir. 15 Temmuz 2020’ye kadar CHP’den bahsi geçen partilere milletvekili nakli çok güçlü bir ihtimal olarak karşımızdadır.” diyerek açıklamada bulundu.

BAHÇE’LİDEN “SEÇİM KANUNU DEĞİŞMELİ” ÇAĞRISI

Bahçeli açıklamasının devamında ise bu sebeplerle seçim kanunun mutlaka değişmesi gerektiğini söyledi. Bahçeli, kanunun değişmesi gerekçeleri ile ilgili, “Siyasi Partile Kanunu hemen değiştirilmelidir. Seçim Kanunu’nda düzenlemeler yapılmalıdır. TBMM İç Tüzüğü mutlaka yeni baştan gözden geçirilmeli, yeniden yazılmalıdır. Milletvekili dokunulmazlığı ile ilgili beklentiler karşılanmalıdır. Siyasi Etik Kanunu çıkarılmalıdır. Kamu kurumu niteliğindeki mesleki kuruluşlarla ilgili kanuni düzenlemeler süratle gerçekleştirilmelidir.” sözlerini kullandı.

4 Kardeşin Ölüm Nedeni Belli Oldu!
Akılalmaz Olay:

Bir Cevap Yazın