Son Dakika

Azerbaycanlı Öğrencilerden Vali Kamçı’ya Ziyaret

Şubat , 2018 | tarafından Yasemin DALYAN
Azerbaycanlı Öğrencilerden Vali Kamçı’ya Ziyaret
Kayseri
0

Vali Süleyman Kamçı, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yürütülen “ Öz Yurtta Kardeş Eli” projesi kapsamında ilimizde gelen Azerbaycanlı öğrencileri makamında kabul etti.

Azerbaycan’dan proje kapsamında ilimize gelen 9 kişilik öğrenci grubu ile bir süre sohbet eden Vali Kamçı, öğrencilere Kayseri’yi iyi tanımalarını ve döndüklerinde arkadaşları ile ailelerine Kayseri’nin tarihi ve kültürel yapısını anlatmalarını tavsiye etti.

Bir hafta boyunca ilimizde misafir edilecek öğrencilerin “Ortak Kültür” temalı çalışmalar ve tarihi-kültürel geziler gerçekleştireceğini ifade eden Vali Kamçı, “ Tek Millet İki Devlet” anlayışı doğrultusunda iki devlet arasında böyle projelerin hayata geçirilmesinin önemine değindi.

Proje kapsamında Kayseri’yi ziyaret eden Azerbaycanlı öğrenciler de, Vali Kamçı’nınsıcak ilgisinin kendilerini sevindirdiğini dile getirerek, Kayseri’yi yakından tanıyacak olmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade ettiler.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Murat Ekici ve Binegedi Gençlik ve Spor İl Müdürü Elvin Aslanov’un da hazır bulunduğu ziyarette karşılıklı hediyeleşmelerin ardından, Vali Kamçı ve öğrenciler günün anısına hatıra fotoğrafı çekildi.

Kocasinan Belediyesi İkram Çeşmesiyle Gönüllere Aktı
K Yetki Belgesi İptal Olanlara Yeni Şans

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir