Son Dakika

AFAD, STK’lar ile İstişare Toplantısı Gerçekleşti

Ocak , 2019 | tarafından ali inbaşı
AFAD, STK’lar ile İstişare Toplantısı Gerçekleşti
Genel
0

AFAD, afetlerde arama-kurtarma ve insani yardım faaliyetlerinin en etkin şekilde yürütülebilmesi için düzenlediği sivil toplum kuruluşları istişare toplantılarının üçüncüsünü 44 STK‘nın katılımıyla İstanbul’da gerçekleştirdi.

AFAD Başkanı Dr. Mehmet Güllüoğlu, sivil toplum kuruluşlarının akreditasyonu ve gönüllülük eğitimlerinin içeriği gibi konuların da görüşüldüğü İstanbul’daki toplantının açılışını yaptı.Kendisinin de sivil toplum kuruluşu kökenli olduğunu belirten AFAD Başkanı Dr. Güllüoğlu, afetlerde devlet – STK iş birliğinin önemine vurgu yaptı.
AFAD Başkan Yardımcısı Hamza Taşdelen de; sivil toplum kuruluşları ile ilk toplantının Samsun’da, ikincisinin Ankara’da yapıldığını ifade etti ve “Bir afet anında yalnızca AFAD profesyonel ekipleri yeterli olamaz, bu yüzden eğitimli sivil toplum kuruluşlarına ihtiyaç duyuluyor.” ifadelerini kullandı.
Sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliği ve birlikte çalışabilmenin iki önemli ayağı bulunduğunu kaydeden Taşdelen. “Bunlar akreditasyon ve gönüllülük sistemidir. Bu konuyu eğitimlerle belli bir noktaya taşımayı hedefliyoruz.”dedi.
Katılımcılar daha sonra deneyimlerini anlatarak afet yönetiminde etkili bir akreditasyon ve gönüllülük eğitim sistemi için görüşlerini paylaştı.
Arama kurtarma sivil toplum kuruluşlarıyla istişare toplantıları devam edecek.
Introducing Work for Company Online
Eskişehir'de Kış Tatbikatı Düzenlendi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir