Son Dakika

“2023 Hedefine Ulaşabilmemiz, Nitelikli Bilgi Üretimi Ve İnsan Kaynağıyla Mümkündür”

Ocak , 2018 | tarafından Yasemin DALYAN

Marmara Üniversitesi’nin 135. Kuruluş Yıl Dönümü Töreni’nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye’nin 2023 yılında dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri olma hedefine ulaşabilmesi, ancak nitelikli bilgi üretimi ve nitelikli insan kaynağıyla mümkündür.

Türkiye’nin geçtiğimiz 15 yılda yaşadığı büyük dönüşüm, hayata geçirdiği tarihi reformların en somut örneklerini görebileceğimiz alanlardan biri de yükseköğretimdir” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Marmara Üniversitesi’nin 135. kuruluş yıl dönümü münasebetiyle düzenlenen etkinliğe katıldı. Üniversitenin Sultanahmet’te bulunan rektörlük binasında gerçekleştirilen etkinlikte Cumhurbaşkanı Erdoğan bir konuşma yaptı.

Marmara Üniversitesi’nin; Sultan II. Abdülhamid’in, muhasebe ve diplomasi alanında eğitim-öğretim vermek üzere, kendi has hazinesinden tahsis ettiği kaynakla kurulduğunu hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün üniversitenin 84 binin üzerindeki öğrencisi ve 3277 öğretim üyesiyle Türkiye’nin önde gelen yükseköğretim kurumları arasında mümtaz bir yere sahip olduğunu söyledi.

Her yıl 115 farklı ülkeden 3 binden fazla öğrencinin Marmara Üniversitesi’ne geliyor olmasının, bu tarihî kurumun temsil kabiliyetinin gücüne işaret ettiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir mezunu ve Cumhurbaşkanı olarak üniversiteye her konuda destek verdiğini ve vermeye devam edeceğini ifade etti.

Başbakan Yıldırım, AK Parti Niğde 6. Olağan İl Kongresi’ne Katılarak Konuşma Yaptı
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'nun Los Angeles Ziyareti

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir